Soutěž pro studenty projektanty
DSC_8062.jpg

odměny:

1. cena: roční placená stáž v ateliéru LOXIA, a zdarma ubytování v centru Prahy po dobu trvání stáže, která bude probíhat v ateliéru

Perucká 26, Praha 2 – 120 00 Vinohrady

 

2.cena: 50 000,-

 

3.cena: 25 000,-

ARE YOU READY?!

tvoje šance je právě teď na dosah!

Pro břehy kolejí mezi ulicemi Perucká a Bělehradská pražských Vinohrad vytváříme vizi Welcome Gate 2100. Specifická lokalita zatím postrádá reprezentativní a charakteristickou dominantu. Tuto roli chystá vyplnit dechberoucí mrakodrap. Tento administrativní objekt bude v oblasti proslulý nejenom svým architektonickým ztvárněním ale také hlavně reputací technologicky propracovaného a konstrukčně prvotřídního projektu světové úrovně, který bude sloužit jako zdroj inspirace a maják odvážných rozhodnutí pro odvážné věci. Kvalitní inženýring také umí i… Vítat a loučit se.

Úkolem této soutěže pro studenty je zkonstruovat funkční korunní klenot této oblasti – mrakodrap impozantních a neokoukaných tvarů, který bude řešen se všemi svými technickými okruhy. Je nutné myslet nadčasově a prakticky. Účastníky navržená hmota bude protkána „krevním oběhem“ všech systémů nutných pro život budovy. Velký důraz tohoto organismu je na udržitelnost, bezpečnost a skutečnou funkčnost, která nasytí zdi a šachty technickým smyslem pro detail. Pro potřeby soutěže není nutné řešit konkrétní dispoziční návrhy půdorysů. Hlavní důraz zůstává na technickém provedení a řešení objektu, která značným způsobem ovlivní kvalitu provozu. I rychlý pohled z vlaku by měl v pozorovateli vzbudit respekt a obdiv, jak takovou strukturu dokázal někdo zařídit.

porota

Bohdan Víra.jpg

Ing. Bohdan Víra

Po maturitě na stavební průmyslovce nastoupil na studia ve VUT Brno, po úspěšném zakončení v roce 1971 nastoupil do Ingstavu Brno. Odtud přešel jako projektant do Hutního projektu Ostrava, kde pracoval 3 roky, odtud odešel do Výzkumného ústavu vodohospodářského v Praze. V roce 1975 nastoupil do společnosti IPS, později Skanska. Zde pracoval více než 36 let na pozici vedoucího odboru technického rozvoje a investic a technického ředitele společnosti. Je autorem několika patentů, průmyslových vzorů a také alespoň 150 odborných článků. Od roku 2013 pracuje na ČVUT UCEEB jako ředitel obchodního úseku.

Kateřina Eklová.jpeg

Ing. Kateřina Eklová

Věnuje se udržitelnosti ve stavebnictví a architektuře. Spoluzaložila organizaci Rethink Architecture, která vzdělává o udržitelných budovách i městech. Na Fakultě stavební ČVUT studovala architekturu i ekonomiku, během studia spoluzaložila studentský klub ŠTUK a nyní v doktorském studiu zkoumá udržitelnost budov z pohledu ekonomického, environmentálního a sociálního. Několik let pracovala jako projektová vedoucí velkých developerských projektů ve Skanska. Její vizí je přeměna oboru stavebnictví na udržitelné, které bude přispívat lidem i životnímu prostředí.

michal_hendrych_edited.jpg

Ing. Michal Hendrych

Vystudoval Vysoké učení technické v Brně a po dokončení studia odjel rozvíjet své jazykové znalosti do USA. Svou profesní kariéru nastartoval již v architektonickém studiu LOXIA v Praze, kde pracuje od roku 2007. Nyní, jako hlavní inženýr projekce, zodpovídá za řízení všech projekčních prací. Michal Hendrych je autorizovaným inženýrem v oboru pozemních staveb a ve studiu LOXIA projektuje hlavně v BIM. Pod rukama mu prošlo množství projektů, které jsou zajímavé po technické i architektonické stránce, z poslední doby například nová radnice Prahy 12.

harmonogram:

07.3.2022     odevzdání soutěžních návrhů

13.5.2022     odevzdání soutěžních návrhů

30.5.2022    předběžný termín hodnotící schůze poroty

01.6.2022     předběžné vyhlášení výsledků

soutěžní podmínky najdete zde: